• EXKLUZIVNĚ U NÁS
  • BESTSELLER
  • TOHLE JE PECKA
Kurz záchrany na via ferratě Praha
  • Kurz záchrany na via ferratě Praha
  • Kurz záchrany na via ferratě Praha
  • Kurz záchrany na via ferratě Praha

Kurz záchrany na via ferratě

2 420,00 Kč
S DPH

Naučte se zachránit svého kamaráda nebo sami sebe na zajištěných cestách. Kurz záchrany na via ferratě je určen všem, kdo milují via ferraty a rádi lezou na skalách nebo v horách. Po absolvování našeho jednodenního kurzu hravě zvládnete horolezecké uzly, záchranu na ferratě a dojišťování začátečníků nebo dětí. Samozřejmě nevynecháme nácvik řešení nehodové události a když vše stihneme, probereme základy první pomoci. Stanou se z vás profíci, kteří si budou konečně vědět rady!

HK0009
HK0009
151 ks
Mn

Pro koho je kurz určen
Jste začátečník v lezení na via ferratách a nemáte potřebné zkušenosti? Nevíte si rady se záchranou na ferratě pokud se něco stane? Nebo jste již zkušený lezec obtížností D, E, ale říkáte si, že byste v případě nutnosti neuměl někoho jiného zachránit? Chcete se to doopravdy naučit?! Pojďte na náš kurz záchrany na via ferratě!

 

Co se na kurzu záchrany naučíte
» 01. Úvod do kurzu záchrany - bezpečnost na via ferratě
» 02. Výstroj, výzbroj a novinky z oblasti vybavení pro via ferraty
» 03. Základní horolezecké uzly
» 04. Jištění pomocí uzlu, jištění pomocí jistítka
» 05. Praktický trénink dojišťování druholezce (jištění dětí nebo začátečníků)
» 06. Jak odpočívat na via ferratě aneb co dělat, když nejsou síly pro pokračování v lezení
» 07. Co se děje během pádu, co je to pádový faktor
» 08. Ukázka roztrženého tlumiče po jeho destrukci
» 09. Záchrana – jak postupovat v případě pádu parťáka (s lanem / bez lana)
» 10. Záchrana – jak postupovat v případě vlastního pádu
» 11. Jak se dostat ze situace, kdy po pádu do ferratového tlumiče visím v převisu na rozpáraném popruhu a nedosáhnu na ocelové lano
» 12. Co dělat první minuty po pádu
» 13. Postup při volání záchranné/horské služby
» 14. Základy první pomoci v horách
» 15. Simulace a řešení nehodové události na via ferratě
» 16. Diskuse, tipy, komentáře a závěr kurzu.

 

Kurz záchrany na via ferratě - zajištěné cesty

 

Co je v ceně
Lektor, teoretická a praktická výuka, zapůjčení technického horolezeckého vybavení, tištěné podklady, sleva na nákup lezeckého vybavení na www.hotrock.cz.

 

Co není v ceně
Vstup na umělou stěnu, strava, doprava.

 

Jak dlouho kurz trvá
Kurz trvá 1 den:
od 09:00 do 12:00 teoreticko-praktická část
od 12:00 do 12:30 pauza na oběd
od 12:30 do 17:00 praktická část na umělé stěně nebo venkovní via ferratě.

 

Kdy kurz pořádáme

25. 02. 2024 – v Praze - indoor umělá stěna - REZERVACE PRAHA

 

17. 03. 2024 – v Praze - indoor umělá stěna - REZERVACE PRAHA

 

20. - 21. 04. 2024 – Pokročilý kurz záchrany na via ferratě více informací 

 

13. 05. 2024 – ve Slaném - outdoor ferrata - REZERVACE SLANÝ

 

24. 06. 2024 – v Ústí n. Labem - outdoor ferrata - REZERVACE ÚSTÍ

 

 

 

Kurz záchrany na via ferratě - zajištěné cesty

 

Jak se na kurz přihlásit?
Je to jednoduché, stačí si kurz zakoupit a už to jede :).

 

Kde se kurz koná a co s sebou potřebuji
Kurz se koná buď v indooru, na umělé horolezecké stěně v Praze (rezervace termínu v Praze) nebo v outdooru, na opravdové via ferratě ve Slaném (rezervace termínu ve Slaném) nebo v Ústí nad Labem (rezervace termínu v Ústí nad Labem). Přineste si něco na své poznámky, via ferratové vybavení (na outdoor i přilbu), karimatku, lékárničku a patřičné sportovní oblečení.

 

Kdo bude lektor tohoto kurzu

David Michovský - instruktor - kurz záchrany na via ferratě
Ing. David Michovský
» 20+ let aktivní horolezec,
» 15+ let instruktor horolezectví,
» instruktor prací ve výškách,
» instruktor první pomoci,
» prvovýstupce horolezeckých cest v Jižní Americe, Asii a Evropě,
» kurzy via ferrat dělá od roku 2008 a se svým týmem přivedl k lezení zajištěných cest více jak 7000+ lidí,
» zakladatel portálu ViaFerraty.cz.

 

Co o tomto kurzu řekli účastníci?
"Díky tomu, že jsem v životě nelezl nic, než pár alpských ferrat, tak jsem neměl tušení, jak pracovat s lanem a různými typy jistících prvků a různých technik a uzlů. Díky tomuhle kurzu jsem si uvědomil, jak důležitá je dobrá příprava na neočekávané situace, které se můžou na skále přihodit. To nejzákladnější jsem se doufám naučil a zároveň mám motivaci díky tomu zlepšovat úroveň znalostí a dovedností. Už jen taková základní věc, jako VŽDYCKY zajišťovat zámek karabiny a VŽDYCKY dávat zámek směrem od skály a VŽDYCKY provlíkat lano karabinou správným směrem a VŽDYCKY zvolit správný typ lana, smyčky, uzlu, karabiny a jištění,... byla pro mě velkým přínosem. Pro někoho samozřejmost, pro mě wau-aha-efekt. A za to dík!" Martin K.

 

"Když jsem odcházel tak jsem si říkal bylo to dobrý a tak to je i po pár dnech a u mě je slovo dobrý fakt výborný zážitek. Dostal jsem co jsem očekával a navíc dobře investovaný peníze do sebevzdělání. Prostě dobře prožitej den jako venku na vodě, kole, na feratě, vandru a doufám že začnu díky feratám a tobě trochu lézt venku na skále." Jan H.

 

"Kurz se mi líbil. Pohodová atmosféra a přiměřený počet lidí. Super možnost odzkoušet si věci, které jsem znal pouze teoreticky a znalosti si rozšířit o nové informace / dovednosti. Uvítal bych pokračování kurzu." Michal Č.

 

"Vyhovovalo mi tempo výkladu i praxe (i když tam mohlo času být víc - pak ale ne na jeden den), výklad byl názorný, rozsah přiměřený. Bylo fajn, že byl na místě k osahání veškerý materiál, jistítka, různá lana, hafo roztodivných karabin a dost presek. Co je dobré k čemu se v obchodě nedozvím, tam jde o kšeft. Literatura nestíhá zahrnovat novinky." Veronika H.

 

"Dozvěděl jsem se, jak se řeší situace, které mě tak napadá, že by mohly nastat, když na via ferratě něco nevyjde a také si to hned vyzkoušel. Mám pocit, že si poradím, když se něco nepovede." Jan D.

 

Garance vrácení peněz!
Stojíme za vámi! Vaši spokojenost máme na prvním místě. Pokud zjistíte, že jste při výběru kurzu šlápli vedle a z nějakého důvodu vám kurz nesedí, vrátíme vám peníze v plné výši. Stačí během první hodiny nebo dvou z výuky odejít.

 

Potřebujete poradit?
Máte jakýkoliv dotaz ohledně kurzu záchrany na via ferratě? Neváhejte nás kontaktovat na +420 724 812 712 nebo info@hotrock.cz.

 

A pokud jste už opravdu ostřílení borci, podívejte se na Pokročilý kurz záchrany na via ferratě, který trvá dva dny.

 

Nejčastější otázky účastníků
» Musím umět lézt na via ferratách? – pro tento kurz je lepší, pokud jste alespoň mírný začátečník.
» Co si mám vzít s sebou? – sportovní oblečení, karimatku nebo deku na sezení, pokud máte vlastní via ferratové vybavení (sedací úvazek, tlumič pádu, smyčku na odsednutí, karabinu, do outdooru i přilbu) vezměte si jej s sebou. Pokud tyto věci nemáte, napište nám.

HK0009
151 ks

Žádné recenze.

Mohlo by vás také zajímat

Via ferraty v Děčíně
2 Review(s) 

Zdolat via ferraty neboli zajištěné cesty uprostřed Děčína na Pastýřské stěně je s námi snadné. Naučíme vás bezpečně lézt po zajištěných cestách. Vyzkoušejte si s námi via ferratu přímo pod děčínskou zoologickou zahradou a zažijte adrenalin uprostřed města vysoko nad řekou Labe!

1 199,00 Kč
Kurz skalního lezení
0 Review(s) 

Kurz skalního lezení vás dokonale odreaguje a vyčistí vám hlavu. Během jednodenního lezení na skalách s instruktorem budete myslet jen na hloubku pod sebou a na to, jak úžasné jsou skály. Osvojíte si správné navazování, základy pohybu na skále, jištění i slaňování. Tento kurz je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilé lezce. Náročnost kurzu vždy uzpůsobíme vaší lezecké úrovni.

2 400,00 Kč
Kurz lezení na pískovcích
1 Review(s) 

Vylezte až na úplný vrchol některé z pískovcových věží a vychutnejte si nezapomenutelný okamžik. Kurz lezení na pískovcích je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilé lezce. Naučíte se bezpečně lézt po pískovcích a jistit pomocí smyček. Získáte dokonalý přehled o základních horolezeckých uzlech a vychutnáte si skvělý zážitek ze slaňování.

2 400,00 Kč

Související články na blogu