• EXKLUZIVNĚ U NÁS

Horolezecká škola

16 000,00 Kč
S DPH

Několikadenní komplexní kurz skalního lezení pro všechny začínající i mírně pokročilé lezce, kteří se chtějí stát opravdovými horolezci, schopnými zvládnout jakoukoliv situaci. V několika na sebe navazujících lezeckých dnech si osvojíte návyky a dovednosti nezbytné pro lezení na skalách i v horách.

HK0006
HK0006
1000 ks
Mn

Naučíte se bezpečně lézt, jistit, slaňovat a mnohé další, jako zakládat vlastní postupové jištění, budování stanovišť, základy sebezáchrany nebo první pomoci. Získáte dokonalý přehled o horolezeckém světě a dovednostech s ním spojených. Hodně vertikální praxe bude prošpikováno vždy i trochou nezbytné teorie. Čeká vás kompletní horolezecká škola, žádná víkendová rychlokvaška!

 

Horolezecká škola

 

Máme vždy něco navíc:
» teorie a lezení na umělé stěně, probereme si i nejčastější nehody
» lezení na skalách (zakládání vklíněnců, friendů, zatloukání skob)
» lezení po pískovcových skalách (jištění dle pravidel pískovcového lezení)
» profesionální instruktor akreditovaný MŠMT a ČHS (Český horolezecký svaz), 20 let aktivní horolezec, prvovýstupce horolezeckých cest v Jižní Americe, Asii a Evropě
» sleva na nákup lezeckého vybavení v našem eshopu.

 

Horolezecká škola Ústí nad Labem

 

Tuhle horoškolu chceš vystudovat!

 

Horolezecká škola trvá 7 - 9 dní:
Počítejte přibližně s 55 hodinami a společně se domluvíme na konkrétním počtu dnů.

 

1. blok (obvykle jeden den na umělé stěně)
Zahajovací kurz lezení, teorie i praxe lezení na umělé stěně. Seznámíte se s programem, základními pohyby při lezení, naučíte se první horolezecký uzel - navazování, naučíte se jištění prvolezce, proberete vhodnou lezeckou výbavu a samozřejmě se seznámíte se svým instruktorem. Dále budou následovat vaše první kroky na umělé stěně.

 

2. blok (obvykle dva dny na nepískovcových skalách)
Čeká vás další lezení, ale nyní už na opravdových skalách. Vyzkoušíte si lezení po nakloněné i převislé skále a lezení ve spáře. Naučíte se zdolávat různě technické cesty a zakládat vlastní postupové jištění, které si předem ukážeme a jednotlivě probereme. Dále budete získávat a prohlubovat lezecké dovednosti.

 

3. blok (obvykle jeden den na nepískovcových skalách)
Vyzkoušíte si vícedélkové lezení a naučíte se správně zhotovovat štandy, na kterých se nezabijete. :) Už jste někdy zatloukali skobu?

 

4. blok (obvykle dva dny na pískovcových skalách)
Lezci z České republiky a Saska jsou právem celosvětově nazýváni jako lezci z "good old climbing school" a také "fantastic but scared climbing". Ano, lezení na našich pískovcích je fantastické a ve světě ojedinělé. Během lezeckého kurzu se naučíte správně zakládat tradiční postupové jištění a hravě zdoláte pískovcové věže a skalní masivy.

 

5. blok (obvykle jeden den)
Lézt po skalách už sami umíte, ale mimo dodržování lezeckých pravidel, pravidel ochrany přírody a nějaké té etiky je tu ještě další nezbytná věc. Naučíte se první pomoc a základní záchranu pro horolezce. Není to nic co chcete dělat, je dobré si vědět rady a umět co dělat, kdyby náhodou...

 

Během horolezecké školy navštívíte několik lezeckých oblastí jako Tiské stěny, Ostrov, Labské údolí, skalní oblasti Českého středohoří a další. Čekají vás jak sportovní oblasti, tak i ty romantické tradiční skalní oblasti. Polezete na místech, kde se psala horolezecká historie.

 

Kdy kurz pořádáme
Květen 2022 – Ústecký kraj
Červenec 2022 – Ústecký kraj
Záři 2022 – Ústecký kraj

 

Náročnost:
Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé lezce nebo pro ty, kteří si nejsou úplně jistí a chtějí dělat vše bezpečně, tak jak se má a posouvat se dál. Klient musí přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Program je vhodný pro dospělé a mládež od 16 let.
Pozn.: Náročnost Horolezecké školy přizpůsobíme vaší lezecké úrovni, jste-li ostřílený borec, přitvrdíme!

 

BALÍČEK OBSAHUJE

Instruktor, teoretická i praktická výuka lezení, zapůjčení veškerého technického vybavení s výjimkou lezecké obuvi, sleva na nákup lezeckého vybavení v našem eshopu.

BALÍČEK NEOBSAHUJE

Vstup na umělou stěnu, pojištění, stravu, ubytování - na vaši žádost ubytování zprostředkujeme.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Sportovní obuv a oblečení (bude upřesněno v pokynech).

POČET ÚČASTNÍKŮ

Voucher je pro jednu osobu.
Pro pořádání tohoto kurzu musí být minimálně 2 účastníci.

DOPROVOD

Není možný.

DÉLKA ZÁŽITKU

Běžná doba 7 - 9 dnů. Individuálně se domlouváte na konkrétních dnech.

SEZÓNA

Od dubna do října s přihlédnutím na aktuální stav počasí.

MÍSTO KONÁNÍ

Ústecký kraj.

REZERVACE TERMÍNU

Pro rezervaci nás kontaktujte na tel.: 724 812 712 nebo info@hotrock.cz minimálně 14 dní předem.

Chceš tento kurz zažít jako teambuilding v práci?
Řekni o něm svému šéfovi a užij si skvělou firemní akci - více zde.

 

Horolezecká škola Ústí

 

Vyzkoušejte si i další naše kurzy:
KURZ LEZENÍ NA PÍSKOVCÍCH
KURZ SKALNÍHO LEZENÍ.

 

Zážitek lze také zdokumentovat. Nemusíte se o nic starat, po domluvě vás budeme během aktivity fotografovat. Cena za poskytnuté fotografie je 200 Kč. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda si fotografování dopřát, přečtěte si článek na našem blogu: Proč jsou fotografie od nás hezčí.

HK0006
1000 ks

Parametry

Lokalita
Ústecký kraj
Pro koho
Dárky pro muže, Dárky pro ženy

Žádné recenze.

Mohlo by vás také zajímat

Kurz vertikální záchrany
0 Review(s) 

Během celého kurzu vertikální záchrany se naučíte zvládat různé krizové situace, které by mohly vzniknout při horolezecké činnosti, ať už lezete na hory, skály nebo via ferraty. Naučíte se řešit nehodové události, sestrojit kladkostroj nebo třeba slanit s provizorními nosítky.

2 000,00 Kč
Kurz skalního lezení
0 Review(s) 

Kurz skalního lezení vás dokonale odreaguje a vyčistí vám hlavu. Během jednodenního lezení na skalách s instruktorem budete myslet jen na hloubku pod sebou a na to, jak úžasné jsou skály. Osvojíte si správné navazování, základy pohybu na skále, jištění i slaňování. Tento kurz je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilé lezce. Náročnost kurzu vždy uzpůsobíme vaší lezecké úrovni.

2 400,00 Kč
Kurz lezení na pískovcích
1 Review(s) 

Vylezte až na úplný vrchol některé z pískovcových věží a vychutnejte si nezapomenutelný okamžik. Kurz lezení na pískovcích je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilé lezce. Naučíte se bezpečně lézt po pískovcích a jistit pomocí smyček. Získáte dokonalý přehled o základních horolezeckých uzlech a vychutnáte si skvělý zážitek ze slaňování.

2 400,00 Kč
Kurz lezení ledů
1 Review(s) 

Lezete rádi a máte rádi i zimu? Vyzkoušejte něco nového, co jste ještě nedělali. Pojďte s námi lézt po zmrzlém vodopádu! Odlamují se led, skřípání ostrých cepínů a maček vám zaručeně rozpumpuje krev ve zmrzlých žilách. 

2 000,00 Kč

Související články na blogu