• TOP VÝBĚR
Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze
  • Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze

Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze

3 500,00 Kč
S DPH
Není skladem

Patříte k milovníkům zajištěných cest via ferrat? Tak pojeďte s námi na Alpspitze a nejvyšší vrchol Německa - Zugspitze! Tento zájezd vás naplní tolika zážitky z velehorské přírody jako málokterý jiný. Nevynecháme pohádkový zámek Neuschwanstein krále Ludvíka II. Bavorského.

Z00008-1
Z00008-1
Nedostupné - zvolte jinou kombinaci
Varianta
Termín
Mn

Výstup na Alpspitze (2 629 m) patři k nejoblíbenějším a nejfrekventovanějším vysokohorským trasám v Bavorsku. Tato zajímavá via ferráta je přímo poseta železnými stupy. Cestu na nejvyšší vrchol Německa - Zugspitze (2 962 m) nám zajistí via ferrata údolím Höllental, která patří k velmi dlouhým zajištěným cestám v Alpách. Při výstupu údolím uvidíte krásné soutěsky, horské potoky a v závěru přejdete ledovec. Bonusem je sportovní via ferrata Tegelbergsteig na vrchol Tegelberg (1707 m) s výhledem na zámek Neuschwanstein, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Tento zámek je jeden nejnavštěvovanějších turistických cílů v Německu, zámek sloužil jako inspirace Walta Disneyho ke stvoření hradu Šípkové Růženky.

 

Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze zájezd

 

Termín:

Termín

18. 06. - 21. 06. 2020

 

Program zájezdu:

1. den

Ve večerních hodinách odjezd z České republiky do vápencového pohoří Wetterstein v Německu.

Před samotným lezením vás instruktor naučí správnému navázání do via ferratového setu a každého zkontroluje. Dále vám vysvětlí a prakticky ukáže zásady bezpečného pohybu a jištění na via ferratě.

2. den

Až se probudíme, budeme ve městě Garmisch-Partenkirchen (750 m), odkud lanovkou vyjedeme na Osterfelderkopf (2 033 m), která nám ušetří více než 1 200 výškových metrů. Dále se vydáme po cestě Alpspitz Ferrata (B, 530 m) na vrchol Alpspitze (2 629 m). Celá horská túra nám zabere přibližně 6 hodin. Sestoupíme k chatě Höllentalangerhütte (1 381 m), kde budeme nocovat.

Večer proběhne teoretické školení správného plánování túry v horském prostředí. Kde se od našeho zkušeného instruktora dozvíte krok po kroku, jak bezpečně naplánovat svůj budoucí výstup v horách. Důraz bude kladen na práci s nekonzistentní skupinou, výběr správné trasy, zhodnocení aktuálních podmínek a počasí, řešení krizových situací.

3. den

Po probuzení a snídani budeme pokračovat od chaty po zajištěné cestě údolím Höllental (C, 1 580 m) na vrchol Zugspitze (2 962 m). Pro sestup z vrcholu na dolní stanici Eibsee doporučujeme použít lanovku. Ušetříme si sestup 1950 výškových metrů, čas (lanovka jede jen 10 minut) a hlavně síly na večer i další den. Dole se pokocháme a odpočineme u průzračného ledovcového jezera Eibsee. Přejedeme do Rakouska, ubytujeme se v penzionu a oslavíme vylezený vrchol.

4. den

Dopoledne zdoláme sportovní via ferratu Tegelbergsteig (C, 350 m) na vrchol Tegelberg (1707 m) nebo budete-li chtít, navštívíme jeden z nejznámějších turistických cílů v Německu - pohádkový zámek Neuschwanstein, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Po poledni pojedeme zpět do České republiky.

 

Proč vyrazit na zájezd s námi: 
» výtečně poskládaný program do maximální intenzity zážitků
» individuální přístup v malých skupinách 
» neustále jste pod bedlivým dohledem instruktora, který je připraven poradit nebo podat pomocnou ruku
» jsme sympaťáci a o legraci není nikdy nouze
» vytvořili jsme největší český portál o zajištěných cestách www.VIAFERRATY.cz - tudíž víme oč běží a s námi máte vždy skvělý přehled o via ferratách.

 

Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze

 

Náročnost:

Program je vhodný pro dospělé, kteří mají dobrou fyzickou kondici a alespoň malé zkušenosti se zajištěnými cestami. Klient musí přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu.

 

ZÁJEZD ZAHRNUJE

Služby instruktora/průvodce, zapůjčení povinného vybavení (horolezecká přilba, sedací a prsní (hrudní) úvazek, jistící postroj, plochá smyčka), kurz bezpečného pohybu a jištění na via ferratě, večerní teoretické školení, informační materiály.

ZÁJEZD NEZAHRNUJE

Strava, 1x ubytování na chatě Höllentalangerhütte (18 Eur, členové Alpenvereinu mají slevu asi 50%), 1x ubytování v penzionu (asi 25 Eur), lanovka na Osterfelderkopf (13 Eur), lanovka z Zugspitze do Eibsee (30,5 Eur), vstup na hrad Neuschwanstein (12 Eur), pojištění léčebných výloh, doprava.

SLUŽBY ZA PŘÍPLATEK

Pojištění - Za cenu 90 Kč/os/den vás rádi pojistíme přes pojišťovnu Generali. Nebo vás přímo u nás pojistíme na celý rok u Alpenverein, což je nejlepší pojištění na hory.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Sportovní oblečení na pohyb v horském prostředí, pohorky (podrobněji bude uvedeno v pokynech).

UBYTOVÁNÍ

Na chatě Höllentalangerhütte.

DOPRAVA

Vlastní.

NÁSTUPNÍ MÍSTO

Ráno se uvidíme ve městě Garmisch-Partenkirchen.

DÉLKA ZÁJEZDU

4 dny.

REZERVACE TERMÍNU

Pro rezervaci nás kontaktujte na tel.: 724 812 712 nebo info@hotrock.cz.

POZNÁMKA

Tento zájezd je podmíněn minimálním počtem 8 osob.

Chceš tento zájezd zažít jako teambuilding v práci?
Řekni o něm svému šéfovi a užij si skvělou firemní akci - více zde.

 

Via ferraty - Výstup na Zugspitze a Alpspitze zájezdy

 

Nebo raději chcete jet s námi na Triglav do Slovinska? 

VIA FERRATY - TRIGLAV.

 

Prohlédněte si video z via ferraty Höllental:

 

 

Cena:

Položka

Zájezd

Pojištění

Cena za osobu

3 500 Kč

360 Kč

 

Zážitek z via ferrat lze zdokumentovat. Nemusíte se o nic starat, po domluvě vás budeme během aktivity fotografovat. Cena za poskytnuté fotografie je 300 Kč. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda si fotografování dopřát, přečtěte si článek na našem blogu: Proč jsou fotografie od nás hezčí.

Z00008-1

Parametry

Destinace
Německo
Termín
06 Červen
Zaměření
Via ferraty

Žádné recenze.

Mohlo by vás také zajímat

Via ferraty - Watzmann
0 Review(s) 

Vydejte se s námi na jednu z nejhezčích německých hor, která je složena ze tří vrcholů. Zajištěné cesty nepatří k obtížným a proto výstup zvládne každý.

Produkt je k dispozici s jinými možnostmi
3 000,00 Kč
Super ferrata na Dachstein
1 Review(s) 

Chcete zažít BOMBU? Dát si pořádně do těla a vylézt na samý vrchol Hoher Dachstein 2 995 m náročnou cestou. Zajištěná cesta je ve skutečnosti tvořena kombinací tří via ferrat, nacházející se na jižní straně hory a známá pod názvem Super ferrata.

Produkt je k dispozici s jinými možnostmi
2 900,00 Kč
Rafting a via ferraty v...
0 Review(s) 

Pojeďte s námi zažít adrenalin na nafukovacích člunech v divokých peřejích řeky Isel pod nejvyšší horou Rakouska Grossglockner. Užijete si legraci na středně těžkých via ferratách - zajištěných cestách v srdci Tyrolských Alp. Zastřílíte si ze sportovních luků a jako adrenalinovou peckou na závěr zájezdu vás čeká canyoning.

Produkt je k dispozici s jinými možnostmi
4 800,00 Kč