Rozdíl mezi našimi kurzy via ferrat - HOTROCK.cz

Publikováno: 25-11-2018 08:00:00
Kategorie: Zážitky Rss feed

Na www.HOTROCK.cz nabízíme velmi oblíbené Kurzy via ferrat a to hned v pěti různých lokalitách. Každá z nich má to své a my vám zde všechny trochu přiblížíme, abyste si vždy vybrali to, co je pro vás nejvhodnější.

Seznam všech našich via ferrat najdete v samostatné kategorii: Via ferraty

Je skvělé, že pokud jste z Prahy, via ferraty ve Slaném jsou pro vás co by kamenem dohodil a naopak kurz v Sasku vyžaduje dlouhý přejezd, ale co taková obtížnost cest? Ne každá zajištěná cesta je stejně náročná, a přestože všechny naše kurzy jsou pro začátečníky vhodné, není ovšem začátečník jako začátečník.

S prvními kurzy via ferrat jsme začali již v roce 2008. Od té doby jsme pomohli už 6 586 lidem stát se lezci na ferratách. Mnozí z nich si tento krásný sport oblíbilo natolik, že ho zařadili do svého běžného života, jiní si užili skvělý den plný adrenalinu, na který jen tak nezapomenou. 

Tato adrenalinová aktivita se stává čím dál tím oblíbenější, a proto jsme pro vás vytvořili také portál www.viaferraty.cz, kde najdete široký přehled zajištěných cest po celém světě. Stačí si vybrat!

Přejeme si, abyste na svém kurzu byli vždy maximálně spokojeni, a proto vám s výběrem toho pravého rádi pomůžeme. Jdeme tedy na to:

 

Via ferrata Pastýřská stěna v Děčíně

Via ferrata Pastýřská stěna v Děčíně

 

Pastýřská stěna se nachází v centru města Děčín. Svou lokalitou je tak skvěle dostupná a najdete zde 16 zajištěných cest různých obtížností. Je to skvělá tréninková stěna, kde máte vždy na výběr. Na našich kurzech volíme cesty podle schopností celé skupiny, ale ve většině termínů vybíráme jednu z cest obtížnosti C. Pokud budete šikovní a zbude vám dostatek sil, stihnete si stěnu vylézt dvakrát. Aby byl kurz pestrý, při druhém lezení volíme cestu jinou.

Při lezení máte krásný výhled na řeku Labe a Děčínský zámek. A po samotném zdolání vrcholu zajištěné cesty, můžete ještě posedět v hospůdce a pozorovat další lezce, kteří via ferratu právě dobývají. Velkým plusem hodnotíme lanový most, který lezení po zajištěných cestách příjemně zpestří a přitom ho s námi zvládne opravdu každý.

Vzhledem k tomu, že na skále se nachází více cest, doporučujeme tento kurz jak úplným začátečníkům, tak již zkušenějším lezcům. Nejlehčí obtížností je zde via ferrata s označením B (druhý nejlehčí stupeň), a proto je vhodná úplně pro všechny. I tady pořádáme některé z našich kurzů via ferrat pro děti.

Skála Pastýřské stěny je pískovcová a proto se na zdejší via ferraty nesmí lézt za deště! Někdy se může stát, že z důvodu deště, musíme váš kurz přesunout na jiný termín.

Více informací se můžete dočíst na našem portálu www.viaferraty.cz 

 

Koupit kurz v Děčíně

 

 

 

Via ferrata v Sasku

 Via ferrata Häntzschelstiege v Sasku.

 

Via ferrata Häntzschelstiege v Sasku patří k těm nejoblíbenějším. Nachází se přibližně 15 km za  hranicemi s Německem a její okolí uchvátí snad každého. Na této via ferratě máme cestu pouze jednu, ale za to krásně dlouhou a výhledy z vrcholků pískovcových skal jsou k nezaplacení.

Tato ferrata je i přes svou délku z naší nabídky nejsnadnější. Oficiálně je řazena mezi via ferraty obtížnosti B, my ji v HOTROCKu však hodnotíme obtížností "romantická". Je opravdu krásná. Nesetkáte se tu sice s žádným lanovým mostem, avšak strmé lezení v komíně uzavřeném ve skále je skvělým zpestřením.

Doporučujeme ji všem začátečníkům, včetně dětí. Sasko je další lokalitou kde pořádáme naše kurzy via ferrat s dětmi. Na těchto kurzech si menší děti osvojují lezení a jejich rodiče učí správné dojišťování.

Pokud to do Saska máte daleko, doporučujeme vyrazit třeba na celý víkend a náš kurz via ferrat spojit například s návštěvou městečka Hřenska a jeho okolí nebo Bad Schandau. Navíc si návštěvu můžete doplnit dalšími našimi zážitky jako jsou slaňování, návštěva jeskyň, kurzem lezení a mnohými dalšími.

I zdejší skála je pískovcová a proto zde opět platí zákaz lezení za deště!

TIP! 
Na parkoviště, odkud se na via ferratu vychází jezdí z města Bad Schandau tramvaj. Je to moc hezká projížďka krásnou krajinou a nemusíte se bát, že byste nenašli místo na parkování.

Více informací se můžete dočíst na našem portálu www.viaferraty.cz 

 

Koupit kurz v Sasku

 

 

Via ferrata Slánská hora

 Kurz Via ferrat na Slánské hoře u města Slaný

 

Via ferrata kousek od města Slaný je skvělou volbou pro aktivní sportovce nebo pro ty, co už nějaké zkušenosti s lezením na zajištěných cestách mají, ale stále si nevěří vyrazit na vlastní pěst. Z naší nabídky kurzů se jedná o ty nejobtížnější, ale určitě se nemusíte ničeho bát.

Podobně jako v Děčíně, i zde se nachází více cest. Je tu přesně 6 cest o výšce cca 25-30 metrů. Nejlehčí cesty tu začínají na obtížnosti B/C a od lezce vyžadují již trochu sportovního nadání (nebo síly). 

Prostředí je tu moc pěkné. Pod via ferratou je plácek s lavičkou k odpočinku a od auta je to jen pár minut chůze. Můžete se tu také setkat s dvěma lanovými mosty o různých délkách, které opět okořeňují lezení. Na rozdíl od frekventované Pastýřské stěny jste v lezeckém areálu většinou sami nebo s pár dalšími návštěvníky, což u této lokality hodnotíme velice kladně.

Přestože kurz v této lokalitě patří k těm náročnějším, pod vedením našich zkušených instruktorů se nemusíte bát.

Více informací se můžete dočíst na našem portálu www.viaferraty.cz 

 

Koupit kurz ve Slaném

 

 

 

Via ferrata v Lužických horách

 Kurz via ferrat v Lužických horách na cestě Zadrátovaná jeptiška

 

Via ferrata Zadrátovaná jeptiška v Lužických horách se nachází opět kousek za hranicemi s Německem. Z města Děčín to máte přibližně 45 minut autem a výlet sem za naším kurzem se opravdu vyplatí!

Tato zajištěná cesta je hodnocena obtížností B a je tak vhodná i pro úplné nováčky. Ani zkušenější lezci se tu nudit nebudou, jedno klíčové místo zde je. Najdete zde i 9 m dlouhý visutý most nebo kolmý žebřík hned na začátku via ferraty.

Odměnou při zdolávání železné cesty jsou pro vás úžasné výhledy na okolní krásnou přírodu a na vrcholu se můžete těšit na osvěžení v podobě pivka nebo limošky.

Skála je zde opět pískovcová = platí zákaz lezení za deště!

Více informací se můžete dočíst na našem portálu www.viaferraty.cz

 

Koupit kurz v Lužických horách

 

 

Via ferrata Semily

 Kurz via ferrat v Semilech

 

 

Via ferrata Vodní brána blízko Českého ráje u Semil je nováček mezi našimi kurzy. Via ferrata se nachází v přírodní rezervaci Údolí Jizery přímo naproti známé Riegrově stezce.

Celkem zde naleznete 3 zajištěné cesty od obtížnosti B do E, takže každý si tady najde to své. Jedná se spíše o jednu z těžších námi nabízených via ferrat, ale je důležité mít pro strach uděláno. Při zdolávání vrcholu na vás čekají krásné výhledy na meandry řeky a nahoře via ferratu zakončujete krátkým lanovým můstkem

Zajištěná cesta Vodní brána se nachází kousek za městem Semily, kde můžete zaparkovat i vaše auto a chůze k ní vám zabere něco kolem pěti minut. Výlet za tímto dobrodružstvím si můžete zpříjemnit návštěvou nedalekého Českého ráje nebo Krkonoš.

Kurz v této lokalitě je určen odvážnějším lezcům, kteří hledají náročnější ferraty. Pod vedením našich zkušených instruktorů to zvládnete!

Více informací se můžete dočíst na našem portálu www.viaferraty.cz 

 

Koupit kurz v Semilech

 

Doufáme, že nyní se vám bude z našich kurzů vybírat snadněji. Pokud jste svůj voucher dostali jako dárek a nevyhovuje vám lokalita, na kterou je poukaz zakoupený, neváhejte nás kontaktovat a místo kurzu vám rádi (a bezplatně) změníme.

Potřebujete poradit? Jsme tu pro vás!
Volejte +420 724 812 712 nebo piště na info@hotrock.cz.

 

Související příspěvky

Sdílet

Všechny komentáře

Musíte se zaregistrovat
Klikněte zde pro registraci