Ledovcový kurz v Chamonix - Mont Blanc

VÝSTUP NA MONT BLANC

Ledovcový kurz v Chamonix - Mont Blanc je složen ze dvou částí. Nejdříve se během prvních dní naučíte základní chůzi v mačkách, vyzkoušíte si postup po ledu i skále. Naučíte se správné používání cepínu i správné navázání na lano a bezpečnou chůzi po ledovci. Nevynecháte ani nácvik zachycení pádu do ledovcové trhliny a následnou záchranu. Stanete se zkušenými ledovcovými horaly.

V průběhu ledovcového kurzu budete mít dostatek času na zaklimatizování a přípravu na druhou část, kterou je výstup na vrchol Mont Blanc 4810 m, nejvyšší horu Alp (Evropy). Na Mont Blanc se vydáme cestou přes Mont Blanc du Tacul a Mont Maudit nebo druhou trasou přes Dome de Gouter a chatu Vallot.


Leták této akce je ke stažení zde.

Nahlédnout do galerie 2004, 2005, 2008. Nahlédnout do facebook galerie 2013, 2014.

Napsali o nás v MF Dnes - pondělní příloze ONA dnes.

Zda je nejvyšší horou Evropy Mont Blanc nebo Elbrus určuje hranice mezi Evropou a Asií.

Kurz trvá 10 dnů:

1. den
Odpoledne postupný odjezd z Ústí nad Labem, Prahy a Plzně, dále noční přejezd přes Německo a Švýcarsko.

2. den
Příjezd do francouzského Chamonix, ubytování v kempu. Odpoledne kurz skalního lezení s osvojením základních horolezeckých disciplín (navazování, jištění, slaňování). Nocleh v kempu ve vlastních stanech.

3. den
Ráno vyjedeme zubačkou na Montenvers, kde sestoupíme na impozantní ledovec Mer De Glace. Nácvik chůze v mačkách, používání cepínů, jištění a lezení v ledu. Nocleh na chatě Couvercle 2687 m.

4. den
Pokus o výstup na vrchol Pointe Isabelle 3761 m, jedná se o často vyhledávaný vrchol s krásným výhledem na severní stěnu Grandes Jorasses 4208 m a Mont Blanc 4810 m. Návrat stejnou trasou k chatě. Nácvik zachycení pádu pomocí brzdění cepínem, nácvik zachycení pádu do ledovcové trhliny. Přespíme opět na chatě Couvercle.

5. den
Během ranních a dopoledních hodin sestup zpět do Chamonix. V případě příznivé předpovědi počasí se ještě téhož večera vydáme k našemu hlavnímu cíli, k Mont Blancu 4810m. Odpoledne vyjedeme lanovkou na Aiguille du Midi 3842 m, kde na ledovci Col du Midi 3532 m postavíme své stany.

6. den
Pokus o výstup na Mont Blanc 4810 m klasickou trasou přes Mont Blanc du Tacul a Mont Maudit. Sestup stejnou trasou ke stanům na Col du Midi. Podle časových dispozic: druhé přespání na ledovci nebo ještě téhož dne sjetí lanovkou do Chamonix.

7. den
Návrat do Chamonix, v případě, že se nevrátíme již předešlého večera.

7. - 9. den
Slouží jako časová rezerva. Pokud bude počasí příznivé a výstup rychle zvládneme, lze využít další varianty programu. Prohlídka Chamonix, koupání, výstup k ledovci Bosson, skalnímu lezení nebo výlet k jezeru Lac Blanc s výhledem na Chamonix a masív Mt. Blancu.

9. den
V odpoledních hodinách odjezd zpět do Čech.

10. den
Dopoledne příjezd do ČR opět Plzeň, Praha, Ústí nad Labem.

Podle aktuálních podmínek se může program následně změnit:

I. varianta výstupu na aklimatizační vrchol Gran Paradiso (4 061 m):
2. den:
Přijedeme na parkoviště v Itálii a vystoupáme na chatu Rifugio Vittorie Emanuelle II (2 732 m), kde budeme také spát. K večetu si projdeme základních horolezeckých disciplín (navazování, jištění + teorii pohybu na ledovci).
3. den:
Pokusíme se vystoupit na vrchol Gran Paradiso (4 061 m). Cestou zpět budeme cvičit jištění a lezení v ledu. Přespíme opět na chatě Rifugio Vittorie Emanuelle II.
4. den:
Po snídani sestoupíme na parkoviště a přejedeme do francouzského Chamonix.

II. varianta výstupu na Mont Blanc trasou přes Dome de Gouter a chatu Vallot:
5.-6. den:
Ráno vyjedeme vláčkem Tramway du Mt. Blanc na konečnou stanici Le Nid D'Aigle 2372 m. Dále již půjdeme po svých až k chatě Tete Rousse 3167 m, kde postavíme své stany.
7. den:
V brzkých ranních hodinách se pokusíme o výstup na Mont Blanc 4810 m. Překonáme kuloár a skalním hřebenem se dostaneme k chatě Gouter 3817 m. Další postup již povede v ledovcovém terénu, kolem chaty Vallot 4362 m budeme postupovat stále výš, až již nebude kam stoupat. Budeme ve výšce 4810 m, na vrcholu Mont Blanc. Sestup stejnou trasou až ke svým stanům u chaty Tete Rousse, kde přenocujeme.
8. den:
Ráno sestup k horní stanici Le Nid D'Aigle, vláčkem do Chamonix.

Náročnost
Kurz je vhodný pro vysokohorské turisty nebo mírně pokročilé horolezce. Klient musí přihlédnout ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Samotný výstup na vrchol Mont Blanc je po fyzické stránce náročný! Vysoká nadmořská výška, velké převýšení a rychle měnící se horské počasí vyžadují dobrý zdravotní stav a fyzickou přípravu účastníka. Program je vhodný pro dospělé.

Balíček obsahuje:
Instruktor, průvodce, teoretická výuka, zapůjčení technického vybavení, 3x kempovné, organizační zajištění.

Balíček NEOBSAHUJE:
Pojištění léčebných výloh, strava, ubytování na horských chatách, cena za použití lanovek, doprava.

Služby za příplatek:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí - za 50 Kč/os./den Vás rádi pojistíme od Generali Pojišťovna a.s.
Na tuto aktivitu vám ovšem více doporučujeme pojištění Alpenverein.

Doporučené vybavení:
Nepromokavé a teplé zimní oblečení, dobrá pevná obuv, vybavení na kempování (bude upřesněno v pokynech).

Počet účastníků:
Minimálně 4 osoby.

Délka zážitku:
Běžná doba - 10 dnů.

Termín:
Individuálně dle domluvy - máte zájem o tuto akci? Kontaktujte nás emailem nebo telefonicky.

Rezervace termínu:
Minimálně 3 týdny předem.

Cena:
Informace o ceně na vyžádání.

Zážitek lze také zdokumentovat. Nemusíte se o nic starat, po domluvě vás budeme během aktivity fotografovat. Cena za poskytnuté fotografie je 300 Kč.

Dárkové certifikáty (vouchery) zasíláme pouze v elektronické podobě.


0 Kč vč. DPH


Notify me when available
Košík  

(prázdný)